Narva > Programm > New Rotterdam Jazz Orchestra

Esmakordselt Eestis!

New Rotterdam Jazz Orchestra

Holland

Aeg:
Kolmapäev 8. november
kell 19.00

Koht:
TÜ Narva Kolledži fuajee
Raekoja plats 2, Narva

Pilet:
8€ / 8.09 – 8.10
10€ / 9.10 – 8.11

New Rotterdam Jazz Orchestra (NRJO) on paindlik ning unikaalne mini-bigbändi mõõtu orkester. IDeeJazzil on bändi kavas algupärane helilooming Rotterdami tsüklist, mis on inspireeritud linna II maailmasõja järgse taastamise 75. tähtpäevast. Lisaks mängib NRJO uhiuut materjali, mis on kirjutatud spetsiaalselt selleks, et Eestimaa lühikestesse ja pimedatesse novembripäevadesse pisut valgust tuua.

NRJO näol on tegemist ansambliga, mis armastab oma eheduses lõhkuda muusikalisi barjääre. Nende helilooming hõlmab seiklusrikkaid avantüüre, elegantseid keskmise tempoga palasid ning metsikuid soolosid. See kaheteistliikmeline kooslus on pidevalt inspireerivate muusikaliste väljakutsete otsinguil. Orkester pingutab, et “korralikult lärmi lüüa”. Nende piiritu energilisus avaldub paljudes Hollandi meedia poolt ülistavate arvustustega pärjatud projektides.

NRJO värskeim ettevõtmine seisnes koostöös rahvusvaheliselt tunnustatud trioga Phronesis, mille raames esitati 2017. aasta Põhjamere jazzifestivalil plaadi “Behemoth” vaimustavalt keerukat muusikat. Lisaks andis kollektiiv koos Joshua Redmaniga juunikuisel Edisoni (Hollandi Grammy) auhinnagaalal ülevoolava kontsertetenduse.

Laval on:
Rob van de Wouw – trompet
Angelo Verploegen – trompet
Louk Boudesteijn – tromboon
Efe Erdem – tromboon
Frans Cornelissen – tuuba
Bart Wirtz – altsaksofon, flööt
Miguel Boelens – altsaksofon
Cyrille Oswald – tenorsaksofon
Nils van Haften  – bassklarnet, baritonsaksofon
Teis Semey – kitarr
Johan Plomp – kontrabass
Jimmi Hueting – trummid

Kontserdi toimumist toetab:
Performing Arts Fund NL