Tartu > Tervitussõnad
Indrek Saar / Urmas Klaas / Oleg Pissarenko

Head IDeeJazzil esinejad, külalised
ning eestvedajad!

 

Mul on hea meel tervitada ja õnnitleda kõiki jazzfestivalist osavõtjaid ning festivalilinnade elanikke maailmatasemel muusikasündmuse puhul! Kindlasti teeb see ettevõtmine meie kultuurielu mitmekesisemaks, põnevamaks ja atraktiivsemaks. Erakordselt hea meel on just selle üle, et festival on oma asukohaks valinud kaks kaunist Eesti linna – Tartu ja Narva, kelle elanikud hindavad head muusikat. Olen veendunud, et mõte teha IDeeJazz’i lisaks Tartule ka Narvas, annab võimaluse tuua maailma kultuurikaardile korraga kaks olulist Eesti paika.

Festival toob lavale rahvusvahelised jazzitipud koos tunnustatud muusikutega Eestist, andes võimaluse saada osa kõrgetasemelisest sündmusest, mille üle oleks uhke iga linn Euroopas. Loodan, et ka linnad ise üllatavad ja inspireerivad teid: Narva oma kordumatu miljööga ning Tartu oma vaimu ja piire ületava soojusega. Küllap leiavad festivalile tee külalised ka kaugemalt, nii Eestist kui ka välismaalt.

Soovin korraldajatele palju edu ning loodan, et sellest algatusest sünnib kaasahaarav kuulajat ja muusikuid liitev traditsioon, mis leiab publiku seas sooja vastuvõtu.

Inspireerivat muusikaelamust soovides

Indrek Saar
Kultuuriminister

Tartu > Tervitussõnad
Indrek Saar / Urmas Klaas / Oleg Pissarenko

Head džässisõbrad lähedalt ja kaugelt!

 

Maailmas on tuhandeid linnu, mida käiakse mingil põhjusel vaatamas ja uudistamas. Vähe on linnu, kus mitte millegi või mitte kellegi üle uhke ei oldaks. Olgu selleks siis imepisike Altoni linnake Ameerika Ühendriikides, kus sündis Miles Davis või siis linnake, mida külastatakse ja teatakse üle maailma ühe viltuse torni tõttu või sadamalinn Läänemere ääres, kus on sündinud ilmakuulus nobelist.

Aga eriti uhked ja õnnelikud on need linnad, kus on nii viltuseid maju kui ka ilmakuulsaid maailma muutjaid ja maailma mõõtjaid; kus on liikunud nobelistid, kuningad ja taevaste sõnumite saadikud. Tartu on see linn ja meie külastamiseks annavad erilise põhjuse siinsed sündmused, inimesed ja hubane linnamiljöö. Ka seitsmendat korda Tartus toimuv IDeeJazz on ennast maailmas tõestanud muusikapidu. See on üheks põhjuseks, miks Tartu maailmakaardilt üles otsitakse ja siia sügisvärvilist džässikodu otsima tullakse.

Ma olen enam kui veendunud, et meie tänased festivalikülalised Kopenhaagenist Sahara kõrbeni, Raplast Ameerika Ühendriikideni ja Varssavist Rotterdamini toovad kuulajani aastajagu rõõmu ja muusikalist adrenaliini. Heade džässihelide linn sünnitab häid mõtteid.

Püüdke džässi ja Tartut!

Urmas Klaas
Tartu linnapea

Tartu > Tervitussõnad
Indrek Saar / Urmas Klaas / Oleg Pissarenko

Kallid sõbrad!

 

Nii on minu elu kujunenud, et olen töös kui ka eraelus tihedalt seotud kahe väga erineva Eesti linnaga – need on Tartu ja Narva. Viimane on mu sünnilinn ja Tartut pean enda kodulinnaks juba 12 viimast aastat.

Olen uhke selle üle, et lisaks enda loomingule ja kontserttegevusele on mul olnud au ja võimalus ka mõlema linna kultuurielu arengusse panustada. Vean jazzikontsertide sarju ERMis ja Narva Kolledžis ning nüüd, 7. festivaliaastal, soovin jõuliselt tuua need linnad suure rahvusvahelise festivali abil maailma muusikakultuuri kaardile. Olen alati tahtnud teha Tartu ja Narva jaoks midagi suurt ja ilusat ning usun, et IDeeJazz 2017 on üks selliste algatuste reas.

Muusika ühendab inimesi läbi rõõmu ja ühiste inimlike väärtuste tunnetamise. Sellepärast oleme kokku pannud just sellise programmi, et festivali linnade elanikud ja külalised saaks kogeda kõrgkvaliteetseid muusikalisi hetki koos eri kontinentide tippartistidega. Tahan, et maailma tasemel esitatud kontsertidel sündiv energialaeng saaks osaks mitte ainult Pariisi, New-Yorgi või Berliini kuulajatele vaid ka kahe novembrikuise Eesti linna publikule!

Tere tulemast IDeeJazzile!

Oleg Pissarenko
IDeeJazzi peakorraldaja

IDeeJazz @Tartu
TOETAJAD