Head IDeeJazzil esinejad, külalised
ning eestvedajad!

 

Mul on hea meel tervitada ja õnnitleda kõiki jazzfestivalist osavõtjaid ning festivalilinnade elanikke maailmatasemel muusikasündmuse puhul! Kindlasti teeb see ettevõtmine meie kultuurielu mitmekesisemaks, põnevamaks ja atraktiivsemaks. Erakordselt hea meel on just selle üle, et festival on oma asukohaks valinud kaks kaunist Eesti linna – Tartu ja Narva, kelle elanikud hindavad head muusikat. Olen veendunud, et mõte teha IDeeJazz’i lisaks Tartule ka Narvas, annab võimaluse tuua maailma kultuurikaardile korraga kaks olulist Eesti paika.

Festival toob lavale rahvusvahelised jazzitipud koos tunnustatud muusikutega Eestist, andes võimaluse saada osa kõrgetasemelisest sündmusest, mille üle oleks uhke iga linn Euroopas. Loodan, et ka linnad ise üllatavad ja inspireerivad teid: Narva oma kordumatu miljööga ning Tartu oma vaimu ja piire ületava soojusega. Küllap leiavad festivalile tee külalised ka kaugemalt, nii Eestist kui ka välismaalt.

Soovin korraldajatele palju edu ning loodan, et sellest algatusest sünnib kaasahaarav kuulajat ja muusikuid liitev traditsioon, mis leiab publiku seas sooja vastuvõtu.

Inspireerivat muusikaelamust soovides

Indrek Saar
Kultuuriminister

Head jazzisõbrad!

 

Narva on linn, mis on tihedalt läbipõimunud erineva muusikaga ja jazzil on selle seas oma kindel koht. Mul on tõsiselt hea meel, et IDeeJazz jõuab sel aastal meie linna ja narvakad saavad nautida mitmekesist ja kõrgetasemelist programmi, mis tutvustab erinevaid jazzi tahkusid ja annab põgusa ülevaate maailma eri paikade arusaamadest selle muusikastiili kohta. Kuna üheks jazzi põhikomponendiks on oskus improviseerida, siis loodan, et meie linn ja inimesed, kes siin elavad, on muusikutele huvitavate helikäikude allikaks.

Tänan korraldajaid, eriti Olegi, ja kohtumiseni Narvas!

Tarmo Tammiste
Narva linnapea

Kallid sõbrad!

 

Narva Linnavalitsuse Kultuuriosakonnal on rõõm tervitada „Narva – Eesti sügispealinn“ ürituste programmis džässifestivali IDeeJazz 2017. See on tõeliselt märkimisväärne ja sisuliselt eriline sündmus. Festivali ootuses tunneme juba ette unikaalset võimalust näha linna erinevates toimumiskohtades maailmatasemel džässitalentide esinemisi. Veelgi olulisemaks pean aga seda, et Narva publikut ootavad festivali kontserdid on valitult sisurikkad – IDeeJazzi artistid pakuvad kuulajatele läbi oma muusika nii inspiratsiooni kui ideid, mille üle mõtiskleda. Olen veendunud, et festival toimub kõrgel tasemel, saab tõeliseks kingituseks kõikidele džässisõpradele ja toob meie sügisesse eredaid muusikalisi värve, positiivset energiat, rõõmu ja innustavaid emotsioone.

Soovime kõigile parimaid elamusi eelseisval festivalil IDeeJazz!

Viktoria Lutus
Narva Linnavalitsuse Kultuuriosakonna juhataja

Kallid sõbrad!

 

Nii on minu elu kujunenud, et olen töös kui ka eraelus tihedalt seotud kahe väga erineva Eesti linnaga – need on Tartu ja Narva. Viimane on mu sünnilinn ja Tartut pean enda kodulinnaks juba 12 viimast aastat. Olen uhke selle üle, et lisaks enda loomingule ja kontserttegevusele on mul olnud au ja võimalus ka mõlema linna kultuurielu arengusse panustada. Vean mõlemas linnas aastaringset jazzikontsertide sarja – ERMis ja Narva Kolledžis – ning sel 7. festivaliaastal soovin lisaks Tartule tuua ka Narva suure rahvusvahelise festivali abil maailma muusikakultuuri kaardile. Olen alati tahtnud teha oma sünnilinna jaoks midagi suurt ja ilusat ning usun, et IDeeJazz 2017 @Narva on esimene selliste algatuste reas.

Kohtume IDeeJazzil, kas Tartus või Narvas – Sinu valikul!

Oleg Pissarenko
IDeeJazzi peakorraldaja

IDeeJazz @Narva
TOETAJAD