Narva > Programm > Sebastian Studnitzky Quartet

Sebastian Studnitzky Quartet

“KY Organic”

Saksamaa

Aeg:
Kolmapäev 8. november
kell 20.30

Koht:
TÜ Narva Kolledži fuajee
Raekoja plats 2, Narva

Pilet:
10€ / 8.09 – 8.10
13€ / 9.10 – 8.11

Rahvusvaheliselt tunnustatud trompetist ja pianist Sebastian Studnitzky on alati rännanud jazzi, klassikalise ja elektroonilise muusika valdkondade vahel. Rändur on ta ka geograafiliselt – vähesed tema põlvkonna instrumentalistid on üles astunud nii paljudel klubide ja festivalide lavadel üle kogu maailma.

Studnitzkyl on õnnestunud kombineerida meisterlikku ja samas tagasihoidlikku klaverimängu oma ainulaadsete vokaalilike trompetihelidega. Ta loob kergeid ja mõjusaid gruuve ning emotsionaalseid meloodiaid imetlusväärse selgusega.

Tema avatud lähenemine ja eklektiline taust on võimaldanud ühendada minimalistliku techno-tunnetuse keeruka häältejuhtimise, innuka jazziimprovisatsiooni ja indiepopilike harmooniatega. Tulemus on – nagu võluväel – ühtaegu rütmiline, mõtisklev ja romantiline.

Aastal 2012 asutas Sebastian Studnitzky oma plaadifirma ja võrgustiku Contemplate. Aastal 2014 alustas ta XJAZZ Festivaliga Berliinis ja võttis vastu väljakutse olla selle muusikaline juht. Festival sai kohe Berliini suurimaks džässifestivaliks ja pööras Saksa džässiruumi pea peale. Alates 2014. aastast on Studnitzky olnud Dresdeni Muusikakõrgkooli professor.

IDeeJazzil esitleb Sebastian Studnitzky oma uusimat albumit “KY organic”.

KY tähistab Studnitzky mitmekülgset muusikaprojekti, mis on ühtaegu minimalistlik, ent samas paljukihiline ja heliliselt mitmekesine. Erinevalt tema varasemast, orkestraalsest projektist Memento, mis talle ECHO jazziauhinna tõi, ammutab KY esteetilisi mõjusid elektroonilisest muusikast ning seda kantakse ette väikse instrumentaalansambliga. Veelgi märkimisväärsemaks teeb albumi see, et kõik selle elemendid on lindistatud akustilisel kujul.

Vaadates Studnitzky viimaste aastate loomingulist toodangut, on selge, et “KY organic” on osa suuremast kunstilisest rännakust. See on püüdlus täiusliku žanrite-vahelise keemia ning vastastikuse rikastamise poole. Studnitzky on “KY organic” näol loonud endale eriomase stiili, mida iseloomustab tasakaal kaasaegse ning ajatu vahel.

Albumi nimilugu “Organic” kombineerib oskuslikult kirikuorelit ja ettevalmistatud klaverit, mille tulemuseks on analoogsüntesaatorit meenutavad helid. Loos “LUBA” kõlab teine trummikomplekt justkui oleks see läbi hilistusfiltri lastud ning loo eepilise keskosa kohal hõljub klaverikäik. “Watergate” on austusavaldus kuulsale techno-klubile Berliinis. Ettevalmistatud klaver, mis “Raimundo” niivõrd elektrooniliselt kõlama paneb, polegi aga ajendatud käesoleva albumi ajavaimust, vaid on Studnitzky albumitel kõlanud juba tema 2010. aasta plaadist “EGIS” saadik. “SIEBEN” on nutikalt üles ehitatud klubilugu, millesse melanhoolsed klaverinoodid emotsionaalsust sügavust lisavad. “C’mon Move” on teine köitev klubilugu paksude gruuvi-kihistuste, lihtsate harmooniliste fragmentide ning meisterlike soolopuhangutega, mis hetkekski oma hoogu ei kaota. “Anemos” demonstreerib bändi avatud hoiakut jazzi suhtes ning tõstab esile Studnitzky ande nakkavate ja meeldejäävate käikude leidmisel. Soolosektsioon loos “Milad” uitab improviseeritud trompetikäigu ning pidevalt nihestuva harmoonilise maastiku vahel. “Aviso” on klaveriballaad, mis lõpetab albumi mõtlikul ja romantilisel toonil.

Studnitzky produtseeris “KY organic”i koos oma kauaaegse muusikalise koostööpartneri Paul Kleberiga RecPublica salvestusstuudios, mis asub kauges Poola maapiirkonnas. Stuudio asukoht ja eraldatus olid albumi valmimisel üliolulised, võimaldades täielikku eemaldumist Studnitzky rahvusvahelistest kontserttuuridest ning kodulinn Berliini pidevast suminast.

Studnitzky töötab professorina Dresdeni Muusikaülikoolis, kus ta õpetab oma kaasaegset ning avatud lähenemist jazzmuusikale. Just ülikoolis kohtus ta esimest korda trummar Tim Sarhani ja kitarrist Laurenz Karsteniga. Olles samuti minimalistlikust technost mõjutatud, andis nende mängimisstiil “KY organic” elektroonilisse kõlapilti olulise panuse.

“KY organic” jõudis CD- ja vinüülplaadi kujul poodidesse 21. aprillil 2017 plaadifirma Contemplate Music alt (CMN17003) / Levitaja: Finetunes/Cargo

Laval on:
Sebastian Studnitzky – trompet, klaver
Tim Sarhan – trummid
Laurenz Karsten – kitarr
Paul Kleber – bass

Kontserdi toimumist toetab:
Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond