Tartu > Programm > Triller ehk Eplik-Agan-Maaker

Triller ehk

Eplik-Agan-Maaker

Eesti

Aeg:
Kolmapäev 8. november
kell 21.00

Koht:
ERMi teatrisaal, B-uks
Muuseumi tee 2, Tartu

Pilet:
12€ / 8.09 – 8.10
15€ / 9.10 – 11.11

Eesti popmuusika kandva põlvkonna elav legend, geniaalne laululooja ja multiinstrumentalist Vaiko Eplik esineb IDeeJazzil värske projektiga „Triller” kuhu kuuluvad veel kodumaise jazzkitarri guru Ain Agan ja karismaatiline kitarrivirtuoos Andre Maaker. Kolm oma ala meistrit lubavad esitada Vaiko Epliku lugusid kolmel kitarril instrumentaalseadetena. On oodata kontserti, mis pakub nii äratundmisrõõmu Epliku fännidele, seadete põnevust jazzigurmaanidele kui ka muhedat lava šarmi igale saalis viibijale.

Vaiko Epliku nimi kõlab kodumaise popmuusika autoriteetse stiilisümbolina. Iseteadev, terav, tundlik, kriitiline, poeetiline – tema muusika on inspireerinud juba mitmete põlvkondade lauljaid ja kuulajaid ning on saanud Eesti levimuusika ühe ajastu kõlamustriks.

Ametlikke albumeid on ilmunud kakskümmend, neist iga-aastaseid sooloalbumeid on praeguseks kokku üheksa – igaüks neist omaette pärl. Lisaks muidugi terve rea popkollektiivide nagu Claire’s Birthday, Koer ja Vaiko Eplik ja Eliit salvestisi varasemast ajajärgust. Koostöös pianist Kristjan Randaluga on Eplikul ilmunud kaks duoplaati “Kooskõla”(2011) ja “Lahkhelid”(2017).

Vaiko Epliku looming on tuttav kindlasti igale eestlasele, melomaanid kipuvad tema loomingust suisa sõltuvuses olema. Hulganisti tunnustusi pälvinud ning geeniuse nime külge saanud mees ei jäta ka lavale astudes külmaks kedagi.

Ain Agan on mees kitarriga, kelle maitsekas musitseerimine on kaunistanud kümneid kui mitte sadu heliplaate nii Eestis kui välismaal. Ain on mitme populaarse originaalmuusika plaadi autor ning väljaandja, samas ka Viljandi Kitarrifestivali eestvedaja ning Elleri kooli rütmimuusika osakonna juht ja jazzkitarri õppejõud. Agana mängus on nii küpsust, stiili kui ka spontaansust, mis kõik kokku teeb meeldejäävaks iga muusiku esinemise.

Andre Maaker on oma senise muusikalise kärjääri jooksul jõudnud salvestada maailma juhtivate plaadileibelite all, olnud lavapartneriks pea kõigile olulisematele improviseerivatele eesti lauljatele ja tegeleda intensiivselt ka sooloprojektidega, mis stiililiselt võivad ulatuda laulupidude tuntud teoste seadetest kuni temperamentse flamenkoni. Maakeri mäng on täis lustakust, virtuoossust ning loomulikku ilu. Mehe esinemised pakuvad alati sooja ning hubast enesetunnet.

Kitarritrio Triller ühendab kolme erinevat eesti muusikut ja kolme erinevat stiili kitarril. Vaiko Eplik, Ain Agan ja Andre Maaker otsivad instrumentaalset kitarrimuusikat kus iga pill laulab.

IDeeJazzile meeldivad uued ja huvitavad ideed, sel äsja sündinud koosseisul on selliseid küllaga!

Laval on:
Vaiko Eplik – kitarr
Ain Agan – kitarr
Andre Maaker – kitarr

Samal õhtul:
Jakob Bro / Taani