Narva > Programm > EV100 eri: “Rõõmu rada”

Eesti Vabariik 100 eri:

“Rõõmu rada”

Eesti

Aeg:
Laupäev 11. november
kell 20.00

Koht:
Narva linnuse Remteri saal
Peterburi maantee 2, Narva
(NB! Kavas on toimunud muudatus: kontsert toimub Narva linnuse Remteri saalis, mitte Joaoru Rannahoones!)

Pilet:
10€ / 8.09 – 8.10
13€ / 9.10 – 11.11

IDeeJazzil on hea meel esitleda spetsiaalselt festivali jaoks sündinud projekti EV100 eri: “Rõõmu rada”.

“Rõõmu rada” kujutab Eesti kulgemist läbi saja aasta – ja tegelikult läbi ajaloo üldiselt -, rõhutades, et paljude keerukate sündmuste taustal on eestlasi alati saatnud ka rõõmutunne. See on rõõm elu üle, rõõm päikese, metsa, maa ja armastatute üle, oma keele ning kultuuri üle ja nüüd juba sajandijagu ka oma riigi üle.

Projekt toob kõlamaailmade valdaja Raun Juurikase eestvedamisel fookusesse valiku rõõmu ja soojuse energiaga täidetud eesti heliloojate lugusid läbi aegade, mis näitavad kodumaise muusikakultuuri päikeselist poolt. Koosseisu kuuluvad veel armastatud lauljatar Liisi Koikson, muhe kitarrivirtuoos Andre Maaker, võimekas kontrabassist Peedu Kass ning noor ja silmapaistev löökriistamängija Martin Petermann. Lood on mõnusa jazzipuudutusega seadnud klahvpillide- ja elektroonikamaailma multitalent Raun Juurikas.

Liisi Koiksoni mahedat, selget ja väekat häält oleme nautinud nii laulupidudel, filmides, muusikalilavadel kui ka kontserdisaalides. Tema ürgnaiselik või isegi ürgeestlaslik muusikatunnetus ei jäta kunagi puudutamata. Olgu see milline žanr tahes – laulja suust kostuvad helid poevad inimhinge sügavamaisse kihtidesse, mõjuvad rahustavalt ja süstivad elurõõmu.

IDeeJazz tänab EV100 toimkonda toetava suhtumise eest ning kutsume kõiki eestimaalasi ning festivali väliskülalisi rõõmustama koos Eesti riigi uhke ja olulise juubeli puhul!

Laval on:
Liisi Koikson – vokaal
Raun Juurikas – klahvpillid ja elektroonika
Andre Maaker – kitarrid
Peedu Kass – kontrabass
Martin Petermann – trummid ja perkussioon

Kontsert on festivali IDeeJazz tellimus EV100 raames.