Narva > Programm > Jakob Bro

Esmakordselt Eestis!

Jakob Bro

Taani

Aeg:
Neljapäev 9. november
kell 20.30

Koht:
Narva Kunstiresidentuuri kinosaal
Joala 18, Kreenholmi linnaosa, Narva

Pilet:
8€ / 8.09 – 8.10
10€ / 9.10 – 9.11

Rikkalikult auhinnatud taani kitarrist ja helilooja ning ECM artist Jakob Bro on välja andnud 13 albumit, millel musitseerivad maailmanimed nagu Lee Konitz, Bill Frisell, Paul Motian, Kenny Wheeler, Mark Turner, Kurt Rosenwinkel ja paljud teised. Mitmel korral aasta jazzihelilooja tiitliga pärjatud Bro on leidnud tunnustust ka Põhjamaade Nõukogu muusikaauhinna nominatsioonidega, Taani Kunstifondi auhinnaga ning paljud tema salvestised on saanud sildi “Taani aasta jazzialbum”.

“Taani kitarrist Jakob Bro loob maagilist muusikat, mida on võimatu liigitada või raamistada” – Downbeat

Jakob Bro teeb avarat tulevikku vaatavat jazzi, mis on atmosfääriline ja eksperimentaalne, kuid põhineb siiski jazzitraditsioonil. Hetkel juhib ta triot, kuhu kuuluvad Joey Baron ja Thomas Morgan. 2016. aasta sügisel andsid nad plaadifirma ECM alt välja kõrgelt tunnustatud albumi “Streams” (“Vood”). Bro töötab ka Palle Mikkelborgiga ning osaleb koos taani elektroonilise muusika produtsendi Thomas Knakiga (Opiate) koostööprojektis Bro/Knak.

Jakob Bro kuulus varasemalt ansamblisse Paul Motian & The Electric Bebop Band (Garden of Eden, ECM – 2006) ning on praegune Tomasz Stanko kvinteti liige (Dark Eyes, ECM – 2009).

Bändijuhina on ta välja andnud 13 albumit, kus on kaasa teinud muusikud nagu Lee Konitz, Bill Frisell, Paul Motian, Kenny Wheeler, Paul Bley, Chris Cheek, Thomas Morgan, Ben Street, Mark Turner, Kurt Rosenwinkel, Andrew D’Angelo, Chris Speed, George Garzone, Craig Taborn, Oscar Noriega, David Virelles, Jon Christensen, Jesper Zeuthen, Anders Christensen, Peter Laugesen, Kresten Osgood, Jakob Høyer, Nicolai Munch-Hansen, Jonas Westergaard, Søren Kjærgaard, Nikolaj Torp Larsen ja paljud teised.

Ta on esinenud Jaapanis, Hiinas, Lõuna-Koreas, Austraalias, Brasiilias, Argentiinas, Kolumbias, Lõuna-Aafrika Vabariigis, USA-s ja kõikjal üle Euroopa.