Narva > Programm > Leroy Jones & Spirit Of New Orleans

Leroy Jones &
Spirit Of New Orleans

USA – Soome

Aeg:
Reede 10. november
kell 18.00

Koht:
Narva Kolledž, kohvik Muna
Raekoja plats 2, Narva

Pilet:
5€ / saadaval vaid kohapeal
(festivali pass ei laiene antud kontserdile!)

Narva Jazzklubi kutsub!

Leroy Jones & Spirit Of New Orleans feat. Tricia Boutté

***
Leroy Jones

Legendaarne jazztrompetist Leroy Jones on muusikaarmastajatele tuntud kui traditsioonilise New Orleansi jazzi “tõrvikukandja” ning kriitikutele kui üks parimaid muusikuid, kes eales Poolkuulinnast tulnud.

“Kvinteti Leroy Jones Quintet missioon on tutvustada publikule üle maailma autentset New Orleansi muusikat – Louis Armstrongi, Buddy Boldeni, Danny Barkeri ja teiste suurte nimede muusikat, kes on kõik andnud oma panuse tollesse külluslikku gumbo’sse, milleks ongi New Orleansi heli,” ütleb ta ise, lisades: “Ühtlasi anname me sellele kõigele omapoolse, pisut kaasaegsema vindi”.

Jones ise, põline njuuorliinslane, kelle mängustiili on kirjeldatud kui segu Louis Armstrongist ning bebopi-virtuoos Clifford Brownist, on New Orleansi muusikaloos kriitilise tähtsusega rolli mänginud.

Kuuludes praeguseks New Orleansi Jazzikuulsuste Halli liikmete sekka, juhatas Jones juba 12-aastaselt mõjukat Fairview Bandi – puhkpillikooslust, mille vilistlaste seas on mõningad tuntuimad New Orleansi muusikud. Laialdast huvi, mis New Orleansi puhkpilli-traditsiooni vastu taas tekkinud on, peetakse sageli just Fairview puhkpillibändi teeneks. Tänaseks esineb sealjuures New Orleansis rohkem puhkpillibände kui eales varem linna ajaloos – saavutus, mis on otseselt seotud Fairview Bandi ning selle järeltulija, Leroy Jones Hurricane Brass Bandiga.

Leroy esineb regulaarselt New Orleansi Preservation Hallis ning osaleb Harry Connicki orkestris, kus tema trompetimäng ja laulmine on teinud temast publiku lemmiku; lisaks on ta üles astunud igal kontinendil ning kõigis suuremates Ühendriikide linnades, prestiižetel teatrilavadel, festivalidel ning jazziklubides nagu näiteks Village Vanguard New Yorgis. Teda on saanud näha telesaadetes nagu The Tonight Show, Good Morning America, Late Night with David Letterman, The Today Show, Arsenio Hall, Conan O’Brien ja Oprah Winfrey. Samuti osaleb ta regulaarselt maailmakuulsal New Orleansi Jazzi & Kultuuripärandi Festivalil kui ka Prantsuse Kvartali Festivalil ning Satchmo Summerfestil. Ta oli üks hittfilmi “Sleepless in Seattle” (“Unetuna Seattle’is”, peaosas Tom Hanks) filmimuusika autoritest.

Leroy on andnud välja hulga kõrgelt hinnatud CD-plaate, sealhulgas “Props for Pops” (tema tribüüt Louis Armstrongile), “Back to My Roots,” “Mo’ Cream from the Crop”, “Soft Shoe” ning “Sweeter Than A Summer Breeze”. Ta on löönud kaasa paljude teiste artistide albumitel, nende seas näiteks Dr. John, The Preservation Hall Jazz Band, Anders Osborne, Chuck Carbo, Spirit of New Orleans, John Boutté, Lillian Boutté, Paul Sanchez, Taani Raadio bigbänd, Guillaume Nouaux ning paljud-paljud teised.

Leroy Jones on üks enimhinnatud New Orleansi trompetiste, kelle mitmekülgne mängustiil ainulaadsel viisil traditsioonilisi ja kaasaegseid elemente kombineerib. Oma karjääri vältel on ta mänginud paljusid erinevaid muusikalisi idioome esindanud bändides; viimasel ajal on ta töötanud peamiselt oma enda kvintetiga ning Harry Connick Jr. bigbändis. Jonesi enda bändilt on Columbia plaadifirma alt ilmunud kaks kõrgelt tunnustatud albumit (“Mo’ Cream From the Crop” ja “Props For Pops”) ning ta on mänginud paljudel teistel plaatidel nii solisti kui saatjana. Üksnes 2006. aasta jooksul tegi ta kaasa enam kui kümnel erineval plaadil – sealhulgas artistidega nagu Harry Connick Jr. Orchestra, The Bordeaux Big Band, Antti Sarpila Orchestra, Guillaume Nouaux Quintet ja The Spirit Of New Orleans. Jonesi enda hiliseimad CD-plaadid on “Back To My Roots” (2002), “Wonderful Christmas” (2003), “New Orleans Brass Band Music” (2005), “Soft Shoe” (2007), “Sweeter Than A Summer Breeze” (2009) ning “I’m Talkin’ Bout New Orleans” (2016). Viimatinimetatu pälvis 2016. aastal Best Of The Beat auhinna parima traditsioonilise jazzi albumi kategoorias, millele lisaks sai Jones tunnustatud ka parima trompetisti kategoorias. Leroy Jonesi kvintett on esinenud maailmakuulsas Village Vanguard jazziklubis New Yorgis ning rahvusvahelistel festivalidel Ühendriikides, Šveitsis, Hispaanias, Prantsusmaal ning Šotimaal; lisaks ka Storyville jazziklubis Soomes, Helsingis ning mõistagi kõikjal üle New Orleansi. Leroy Jones jätkab reisimist ümber maailma nii oma bändiga kui ka kaasategeva solistina.

Tricia Boutté

New Orleansi maailmakuulsast Bouttéde perekonnast pärit, võimsa hääle ja võrratu lavalise olekuga Tricia Boutté oli määratud saama osa erakordsest karjäärist. 1984. aastast saadik on ta olnud solistiks erinevates jazzi, gospeli, R&B, hip-hopi ning reggae grupeeringutes, nii oma kodulinnas New Orleansis kui ka mujal maailmas. Tema annet on kasutanud artistid nagu Allen Toussaint, Fats Domino ning Public Enemy – nimekiri inimestest, kellega Boutté on koos töötanud, on äärmiselt mitmekesine. Ta tunneb end ühtaegu koduselt nii jazzis kui reggaes ning tema märkimisväärne vokaalne võimekus ja lavaline isikupära on võitnud talle arvukalt fänne kõikjal maailmas. 2010. aastal pakuti Triciale võimalust tuuritada oma nime all Brasiilias. Saanud tuuri üle täieliku loomingulise kontrolli, lasi ta pianist Paul Longstrethil kokku panna ühe tõelise New Orleansi bändi ning võttis kavasse laia valiku New Orleansi muusikat. Tricia Boutté The Bootleg Operation tuur vaimustas Brasiilia publikut seguga algupärasest heliloomingust, traditsioonilisest jazzist, gospelist ning New Orleansi R&B-st. Viimastel aastatel on Tricia veetnud palju aega Norras ja Euroopa ning maailma festivalide ringluses.

Spirit Of New Orleans

Helsingi kooslus Spirit Of New Orleans ehk SONO asutati 2001. aasta sügisel. Bändi taotluseks on mängida New Orleansi jazzi nagu seda täna selle sünnipaigas mängitakse. New Orleansi muusikamaailm on endiselt väga elav – hoolimata 2005. katastroofilistest üleujutustest – ning linnas tegutseb arvukalt eri stiile viljelevaid jazzbände. SONO ongi inspireeritud sellistest bändidest nagu Leroy Jones Quintet, Kermit Ruffins & The Barbecue Swingers, Bob French’s Original Tuxedo Jazz Band ja teised. Nende eesmärgiks on mängida lahedat, funky’t, raskelt svingivat, ent traditsioonilist jazzi, mis paneb inimesed tantsima ja end hästi tundma – unustamata sealjuures kunstilisi standardeid.

Oma esimestel aastatel tegi Spirit Of New Orleans koostööd Leroy Jonesiga, New Orleansi ühe parima trompetimängijaga ja suurepäraste vokalistide Tricia Boutté ning Yolanda Windsayga New Orleansist, Miriam Aïdaga Rootsist ning Eeppi Ursini ja Susanna Mesiäga Soomest. Bänd on mänginud enamikel Soome suurematest jazzifestivalidest (Lahti Jazztori, Elojazz, Pori Jazz, Imatra Big Band Festival, Linna-Jazz, Jazz-Espa, Baltic Jazz, Korpo Sea Jazz, Ruskaswing, Ylläs Jazz Blues, Kalott Jazz & Blues, Jazz by The Sea, Otava Happy Jazz, jne.) ning kõiksugu klubides, sealhulgas Storyville ja Sture Jazz Club Helsingis. Lisaks on SONO andnud mitmeid gospelkontserte Soome ja Norra kirikutes. 2004. aasta kevadel tegi SONO kahenädalase tuuri Fidžil ja Uus-Meremaal ning 2004. aasta juulis mängis bänd ühel Euroopa suurimal traditsioonilise jazzi festivalil — JazzAscona New Orleans & Classics Šveitsis. 2007. aastal mängis SONO Norras Haugesundis, Sildajazz festivalil ning 2009 Taanis Silkeborgis, Riverboat Jazz festivalil. Vastuvõtt on kõikjal olnud äärmiselt positiivne: nii publik kui promootorid on SONO muusikat nautinud.

Laval on:
Leroy Jones – trompet ja vokaal
Tricia Boutté – vokaal
Katja Toivola – tromboon
Riitta Paakki – klaver
Teemu Keränen – bass

Kodulehed:
Leroy Jones
www.spiritofneworleans.com/leroy
Tricia Boutté
www.triciaboutte.com
Spirit Of New Orleans
www.spiritofneworleans.com